Çalınan İnstagram Hesabımı Geri Alabilirmiyim ?

3 May 2017
admin
3112
2

Bu yazımızda çalınan instagram hesaplarını geri alabilir miyim sorusunun cevabını açığa kavuşturacağız.

Başta İnstagram , Twitter ve Facebook olmak üzere tüm sosyal medya sitelerinde sürekli birilerinin hesapları çalınmakta.Hatta biz bu yazıyı sizlere hazırlarken bile onlarca kişinin hesabı çalınmaya devam ediyor.Peki bu çalınan sosyal medya hesaplarını geri almak mümkün mü?

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARI NASIL ÇALINIR?

İnstagram hesabınızın veya facebook hesabınızın çalınması için sizinde bildiğiniz gibi şifrenizin çalan kişinin eline geçmesi gerekmektedir.Bu şifreleri ele geçirmek için bir çok teknik bulunmakta fakat genel olarak size zararlı yazılımlara giriş yaptırarak şifrenizi ele geçiriyorlar.Hesabınızın çalınmaması için hemen tahmin edilebilir şifreler kullanmaktan ve sosyal medya siteleri hariç başka sitelere girmekten kaçınmanız gerekmektedir.Şüphelendiğiniz olaylar olduğunda direk hesabınızın şifresini değiştirmeli ve telefon numarası doğrulamaları eklemelisiniz.

 

ÇALINAN HESABIMI GERİ ALABİLİRMİYİM ?

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki sosyal medya siteleri her zaman hesabı ilk açan kişinin yanındadır. Yani ilk kayıt olurken ki mail adresi size aitse yüz adım öndesiniz demektir.Hesabınıza erişiminiz kesilmiş olabilir fakat daha önce kullandığınız şifreleri , arkadaş olduğunuz kişileri ve bir çok hesapla ilgili bilgiyi biliyorsanız kesinlikle uğraştığınız taktirde çalınan hesabınızı geri alabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarının sizlerin taleplerini inceledikleri formlar da bulunmakta.Formlar aracılığı ile de sosyal medya hesaplarınızı çalan kişilerin elinden kurtarabilirsiniz.

2 yorum

  • Muzaffer dedi ki:

    Bilgiler için teşekkür ederim twitter hesabım çalınmıştı bende mail ile geri almıştım.

  • Şakacı ÇocukXd dedi ki:

    Dünyadaki en ağır acı 50 bin takipçili hesabımın çalınması olmuştu yardım edinde alalım şu hesabı 🙂 şaka şaka çalınmadı hesabım felan 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir