Takipçi Sayısının Fazla Olması Ne İşe Yarar?

14 Tem 2017
admin
2830
0

Instagram’da veya Twitter’da takipçi sayısının fazla olması ne işe yarar. Sosyal Marketim olarak bu sorunun cevabını siz değerli müşterilerimize en detaylı şekilde anlatmak istiyoruz. Eğer normal bir kişisel hesabınız varsa ve fenomen olma gibi bir isteğiniz de yoksa pek bir işe yaramaz. Ancak kurumsal bir firmaysanız veyahut fenomen olmak isteyen bir kişiyseniz sizin için en önemli unsur takipçi sayınızdır. Instagram takipçi sayınız ve Twitter takipçi sayınız bu isteğinizle doğru orantılıdır. Ne kadar çok fenomen olmak veya markanızı tanıtmak istiyorsanız o kadar çok takipçiniz olması gerekmektedir. Eğer hali hazırda zaten ünlü birisi değilseniz sıfırdan fenomen olmak oldukça zordur. Aynı şekilde ülkemizde veya dünyada başı çeken ünlü bir firma değilseniz de takipçi sayınızı arttırarak firmanızı internette de öne çıkarmak oldukça zordur.

Kurumsal Firmalarda Takipçi Neden Önemlidir?
Kurumsal firmalarda takipçi sayısı o firma için çok önemlidir. Bunun başlıca sebebi firma hesabınızı ziyaret eden kişilerin ilk önce takipçi sayınıza bakarak firmanın güvenilirliğini ölçer. Ne kadar çok takipçiniz varsa ziyaretçinizde firmanızın güvenilir olduğunu o kadar çok hisseder. Böyle durumlarda takipçisi fazla olan firma rakip firmalara göre müşteri kazanmada daha öne çıkmaktadır.

Fenomen Olmak İçin Neden Takipçinin Fazla Olması Gerekir?
Fenomenliğin zaten başlıca ana kriteri takipçi sayısının fazla olmasıdır. Buna paralel olarak paylaşım beğenilerinizin çok olması da önemlidir. Kurumsal firmalarda olduğu gibi hesabınızı ziyaret eden bir kişi içeriklerinizden önce takipçi sayınıza dikkat eder ve bir önyargı olarak takipçiniz fazla ise içeriklere bakmadan sizi takip etmeye başlayabilir ve içeriklerinizi daha sonra inceleyebilir. Bu nedenle fenomen olmak için ilk öncelik her zaman takipçi sayısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir